Pro vášeň sládků

Pivo, Bier & Ale již není pouhý časopis, stali jsme se aktivní součástí českého pivovarnictví a chceme se jinou formou zbývat trojicí základních pojmů v našem logu. Tradice, kvalita a rozmanitost. A také nám záleží na vášni sládků pro vaření piva. Proč?

Na začátku byla snaha odlišit se od běžného piva, nadchnout jeho milovníky výraznější vůní, razantní chutí. To se před lety craft pivovarům podařilo. Za úspěchem stála i jejich otevřenost a ochota vyměňovat si zkušenosti, ochutnávat a hodnotit společně pivo na degustačních soutěžích a pivních festivalech. Zároveň zbavit pivo anonymity, ale dát mu své vlastní jméno a tvář. Úspěch si vynutil zvyšování odbornosti a znalosti aktuálních trendů, objevování nových odrůd chmele, technologických postupů i hledání marketingových nástrojů na trhu ovládaném nákladnou reklamou. Proto vznikly výstavy a konference na téma pivo po celém světě. V Praze a nově v Českých Budějovicích nám dává zvláštní smysl.

Loňský ohlas prezentace na téma profesionální pivní sommeliérství nás přivedlo na myšlenku přeměnit Pivo Bier Ale FORUM 2019 v konferenci, která získá stejný časový formát jako výstava Pivo Bier Ale EXPO. Příprava ukázala, že však potřebujeme dny tři. První se zaměřením na kvalitní suroviny a technologická zařízení, druhý na obaly, marketing a zviditelnění na sociálních sítích a třetí na téma prezentace pivních stylů a vaření piva. Díky partnerství s pivovarem Budějovický Budvar n. p. se navíc otevřela možnost pozvat profesionály a znalce piva ze zahraničí, takže díky jejich prezentacím získá Pivo Bier Ale FORUM 2019 srovnatelnou úroveň s prestižními konferencemi v Evropě.

Pivo Bier Ale FORUM 2019 se koná pod záštitou Českomoravského svazu minipivovarů.